Анонси

Напрямки конференції:
 
1. Традиційний народний одяг лемків: Південна Лемківщина (Пряшівщина, Західне Закарпаття), Північна Лемківщина. Комплексний аналіз. Спільне і відмінне.
2. Регіональна специфіка лемківського костюма. Дослідження традиційного костюма одного села, групи сіл, регіону.
3. Традиційні способи виготовлення та техніки оздоблення. Конструктивні та художні особливості комплексів лемківського одягу та окремих складових.
4. Лемківський костюм як невід’ємна частина лемківської культури. Лемківська народна ноша та традиційна обрядовість.
5. Історія і розвиток традиційного лемківського народного костюма. Вплив моди на лемківський стрій. Виселення лемків та процес занепаду традиційної культури, зокрема і вихід з ужитку традиційного одягу.
6. Лемківський костюм як виразник національної ідентичності. Лемки та їх сусіди: взаємовпливи у лемківському народному костюмі.
7. Лемківський одяг у музейних та приватних колекціях: комплектування, дослідження, збереження. Популяризація музейних надбань: традиційні та нові засоби.
8. Лемківський традиційний одяг як джерело натхнення. Розвиток у моделюванні сучасного костюму: обрядового, сценічного, святкового.
9. Шляхи залучення до пізнання лемківської культури, зокрема традиційного одягу, студентів профільних спеціальностей, загалом студентської молоді, а також дітей: знайомство, популяризація, відтворення, стилізація.
Форма участі: очна та дистанційна.
27 листопада в Тернополі відбудеться регіональна туристична конференція, за участю представників Державне агентство розвитку туризму України, місцевих органів влади, територіальних громад та туристичного бізнесу з Тернопільщини, Івано-Франківщини, Львівщини та Буковини.
?Місце проведення: готельний комплекс «Глобус» (Тернопіль, вул. Степана Будного, 18).
?Початок: 13:00 год.
Під час конференції відбудеться обговорення нового Закону України «Про туризм» та планів роботи ДАРТ, законодавчого закріплення понять Організацій з маркетингу дестинацій (Destination Management Organization) та Національної туристичної організації та їх організаційно-правової форми.
22 серпня 2021 року о 9:30 розгортаємо найдовший прапор України між Скала-Подільською та Гуківською територіальними громадами!
 
Долучайтесь до події та отримайте сертифікат учасника рекорду!

22 серпня у місті Зборові відбудуться урочистості з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, фестиваль духовної та патріотичної пісні "Білий Берег", театралізоване історичне шоу.

09:00 - 13:00 - Богослужіння у храмах міста

15:00 - початок святкової програми на міському стадіоні (духовий оркестр, бойовий гопак, народні аматорські колективи, реконструкція битви, виступи запрошених гуртів, фаєр шоу, дискотека)

З 26 по 29 серпня у тернопільському парку ім. Т. Шевченка проходитиме V Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять», присвячений темі «Кераміка княжої доби».

Впродовж чотирьох фестивальних днів  з 11.00 до 19.00 год. для тернополян і гостей міста працюватимуть близько 10-ти локацій, на яких проходитимуть різноманітні майстер-класи, конкурси, батли гончарів, глиняні бої, тематичні гутірки та лекції, глиняна арт-терапія, приготування та дегустації автентичних страв з глиняного посуду, ярмарки майстрів, вогняне шоу - випалення скульптури, концертна програма та ще багато цікавого.  

Вперше на фестивалі буде проводитись випал робіт, зроблених учасниками дійства, у єдиній в Україні мобільній печі для випалу кераміки.

Запрошуємо жителів Тернопільської громади познайомитися зі світом українських традиційних ремесел та розкрити у собі творця. 

Проєкт «Міжнародний фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять»» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Організатори: Тернопільський обласний Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Тернопільська міська рада, Громадська організація «Партнерство», Громадська організація «Не святі горшки ліплять».

#МандруйУкраїною – фестиваль-виставка народно-художніх промислів та туристичних маршрутів України.

Перший фестиваль-ярмарок, приурочений до 30-ї річниці Незалежності України, що об’єднує всі регіони країни в одному місті.

На декілька днів Київ перетвориться в міні Україну, де відвідувачі зможуть побувати у всіх регіонах країни водночас.

Дата: 22-24 серпня

Локація: Музей просто неба "Пирогів"

Кожен з 24 регіонів України та Автономна Республіка Крим презентують свій туристичний, культурний і гастрономічний потенціал. Гості ярмарку зможуть взяти участь в будь-якому з майстер-класів, купити сувеніри, локальні продукти, а також насолодитися гучним святом, подивитись виступи кращих творчих колективів з українських регіонів.

Одна з головних цілей фестивалю – розкрити туристичний потенціал кожного регіону та куточка України.

Тому кожного дня представники Обласних державних адміністрацій та туристичних магнітів презентуватимуть свої регіони та найвизначніші, найцікавіші для туриста локації.

На гостей заходу чекатимуть:
? Різноманітні майстер-класи з традиційних українських ремесел, де всі охочі зможуть взяти участь та навчитися новому;
? Презентації різних регіонів України від представників ОДА та туристичних магнітів;
? Інформативні виступи та дискусії, акцентовані на туризмі;
? Ярмарок, де ви можете придбати традиційні сувеніри, локальні продукти та багато іншого;
? Фуд-корт та лаунж зона для відпочинку та спілкування.

Вхід на фестиваль – безкоштовний.

Акредитація ЗМІ та блогерів:
Тетяна Сугак
+38099-010-63-30
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

UITT-2021

З 24-26 березня 2021 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Україна) відбудеться 26-а Міжнародна туристична виставка – UITT – «Україна – подорожі та туризм», організаторами якої є виставкова компанія «Прем’єр Експо» (Україна) та ITE Group Plc. (Великобританія).