Фестивалі

Фестивалі (12)

Ми, фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять», це цілий простір, де збираються учасники – ремісники та відвідувачі, з зрізних куточків України і світу, для популяризації традиційної культурної спадщини України, відродження та пропаганди різноманітних видів народних ремесел, гончарства зокрема, як унікального явища нашої культури.

КозаФест

На Тернопіллі в смт Козова щороку, орієнтовно у серпні, проводиться фольклорний аграрно-мистецький фестиваль "КозаФест".

Чортківський пролом вписаний золотими літерами у воєнну історію України. Розбита та морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька Армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали із Великоднем.

Відзначаючи важливість Чортківського прориву в історії України, який став яскравою сторінкою періоду українських національно – визвольних змагань 1917 – 1921 рр. та який засвідчив силу та звитягу Української Галицької Армії,
організатор фетевалю ГО "Альтернатива-Чортків",
за підтримки:
Чортківської міської ради,
Тернопільської ОДА,
Чортківської РДА

«Мистецький фестиваль «Ї» – триденна подія, яка протягом останніх шести років об'єднує відомих українських та зарубіжних письменників, музикантів, художників та кінорежисерів з метою популяризації та розвитку української арт-культури. Фестиваль уже здобув визнання серед кількох тисяч мистецьких поціновувачів та посів чільне місце серед культурних подій національного масштабу. Вже традиційно програма фестивалю передбачатиме декілька сцен: літературну, музичну, лекційну, художню та кіно-театральну. Участь у 6 – му «Мистецькому фестивалі «Ї» візьмуть митці з України, Білорусі, Польщі, Литви, Швеції, Грузії та інших країни. Мета фестивалю: зробити Тернопіль одним із ключових міст України, де розквітає сучасне мистецтво та книговидання. Подібні фестивалі вже мають успіх у Львові, Києві, Вінниці, Харкові. Завдяки Мистецькому фестивалю "Ї" Тернопіль відвідує понад 1000 туристів протягом 3-х днів. Кожного року фестиваль залишає по собі збірку альманах не лише з творами усіх учасників, а й з їхніми відгуками про місто. Фестиваль вже став площадкою для розвитку молодих митців. Загалом фестиваль "Ї" орієнтований на популяризацію сучасного українського мистецтва, де Тернопіль - одна із столиць України, де воно успішно розвивається. Фестиваль орієнтований більше на молоду аудиторію віком від 16 до 40 років: школярі, студенти, молоді сім'ї, творча молодь, молода інтелігенція, митці, письменники, музиканти, туристи. Мистецький фестиваль "Ї" відбудеться 4-6 травня в Тернополі. Початок о 12.00. Більше інформації про фестиваль та квитки шукайте на сторінці http://festji.com/

     12-13 травня 2018 року в Тернополі у парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка відбудеться Х-й Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки».
     Під час фестивалю діятиме виставка майстрів народних художніх промислів, у рамках якої ї будуть проведені майстер-класи, спецпогашення поштових відправлень, присвячених Х Всеукраїнському фестивалю національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки», презентація вишитих рушників з 17-ти районів Тернопільщини та м. Тернопіль оголошення переможців конкурсу на кращий вишитий герб України, області, району, міста, селища, села, оголошення результату рекорду України «Найбільша кількість депутатів усіх рівнів у вишиванках на одній локації» (депутатів Верховної Ради України та місцевих рад), флеш-моб – фото депутатів у вишиванках біля пам’ятника С. Бандері, театралізоване дійство до Дня Матері у виконанні зразкового родинного гурту «Великодні зернятка» м. Тернопіль, виступи художніх колективів і окремих виконавців м. Тернопіль та концерт відомих артистів України.
     Організатори фестивалю: Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Тернопільська міська рада, Тернопільський обласний благодійний фонд «Цвіт вишиванки».

                                                                                       Історія фестивалю
     Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки» започаткували на Тернопільщині у 2007 році. Він є щорічний і проводиться в кінці серпня, а з 2011 – у травні. Традиційне місце проведення – Співоче поле або Театральний майдан.
     Тернопіль для проведення цього свята вибрали не випадково. Адже, це місто є центром краю, що об’єднує різні етнографічні групи українського народу: Галичини, Волині та Поділля. До того ж тут проживає найбільше етнічних лемків. А ще Тернопільщина славиться на весь світ борщівською вишивкою. Тож такою широкою палітрою вишиття не представить себе жодна інша область.
     Фестиваль визначив для себе кілька головних завдань. Передусім – привернути увагу до народної культури, фольклору, етнографії, популяризувати вироби декоративно-ужиткового мистецтва. Народні майстри з різних куточків України мають добру нагоду не лише показати творіння власних рук і творчої думки, а й обмінятися практичним досвідом роботи, розширити власні контакти.
     Фестиваль «Цвіт вишиванки» − це справжнє свято як для майстрів народної творчості, так і для поціновувачів всього українського. Суцвіття українських вишиванок, різноманіття виробів народного мистецтва, багато української музики – все це притаманне цьому фестивалю.
     В день проведення свята на Співочому полі або на Театральному майдані розгортається ціле наметове містечко з витворами народних умільців. Вишиванки, костюми, рушники вражають різнобарвними фарбами, візерунками та техніками виконання.
     Гості фестивалю мають змогу не лише помилуватися виробами, але й придбати їх. Вам запропонують вишиті сучасні речі, а також вироби з «бабусиної скрині» − автентичні сорочки, крайки, плахти тощо.
Фестиваль «Цвіт вишиванки» з кожним роком росте та розвивається. Зараз гостям фестивалю пропонують не лише вишиті речі, а й предмети декоративно-ужиткового мистецтва: картини, створені різними техніками, меблі, виготовлені під старовину, декоративні вози і навіть дубові ванни.
     По завершенні фестивалю журі підбиває підсумки і нагороджує переможців у різних номінаціях.

«Файне Місто» – міжнародний музичний фестиваль, який щорічно відбувається поблизу Тернополя. Цього року пройде 20-22 липня на території тернопільского іподрому.

«Файне Місто» є одним з небагатьох українських фестивалів, в якому пересікаються практично всі сучасні напрямки музики. Рок, альтернатива, фолк, поп, денс музику на шести сценах фестивалю виконують тільки кращі музичні виконавці та запрошені іноземні артисти, які складають музичну частину фестивальної програми.

2017 рік видався напрочуд продуктивним для амбіційної команди фестивалю. Завдяки наполегливій роботі, цілеспрямованості та альтернативним поглядам членів оргкомітету, фестиваль зайняв провідні місця у фестивальному середовищі, завоювавши тисячі сердець своїх прихильників по цілій країні. За 4 дні «Файне Місто» відвідало 20 000 унікальних відвідувачів, що є абсолютним рекордом фестивалю за весь час існування.

Фестиваль «Файне Місто» традиційно пройде під лозунгом «Файне Місто» – територія вільних людей», адже головна мета організаторів – побудувати місто, в якому кожен з відвідувачів хоч і на кілька днів, але зможе, залишивши щоденні проблеми, відчути енергію свободи, шалений драйв життя та зробити свій відпочинок незабутнім. Поруч з неповторною фестивальною атмосферою все масштабніше розвивається налагоджена власна фестивальна інфраструктура – наметове містечко, фуд-корти, душові кабіни, пункти підзарядки телефонів, біотуалети, камери зберігання, – тут можна знайти все для комфортного та якісного відпочинку, що робить фестиваль самобутньою і самодостатньою подією, яку наші відвідувачі з нетерпінням чекають цілий рік.

«Файне Місто» – час насолоджуватись життям!

МАЛАНКА

«Маланка» – народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, і покликане виконувати магічно - заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай  та здоров’я.

Вже в 17-ий раз в урочищі Бичова,що на Монастирищині,проводиться фестиваль "Дзвони Лемківщини",де збираються тисячі однодумців,щоб коло ватри-огниска згадати свою нелегку історію.

В селищі Горошова, Борщівського району, вкотре вже відбудеться традиційне свято Маланки.
13 січня у християн – день преподобної Меланії, або ж Маланки. На Тернопільщині особливо гучно і театралізовано свято Меланки відзначають у селі Горошова Борщівського району. Практично всі мешканці села переодягаються у заздалегідь приготовані різноманітні костюми та маски і з першими сутінками виходять на вулицю. Театралізовані дійства тривають впродовж ночі.

«Дзвони Лемківщини» — Всеукраїнський традиційний фестиваль лемківської культури, що проводиться в першу суботу та неділю серпня в урочищі «Бичова» поблизу міста Монастириська Тернопільської області.