Новини

28.11.2018 відділ туризму ТОДА спільно з Технічним коледжем ТНПУ ім. Івана Пулюя відповідно до Програми розвитку туризму в Тернопільській області на 2016-2020 роки з метою розвитку активного туризму в області провели екологічну акцію по розробці другого входу у печеру Оптимістична для можливості зручного доступу до об’єкту, що дасть змогу привернути більшу увагу туристів. В акції взяли участь близько 46 людей. Не дивлячись на морозну погоду, учасникам акції вдалося зробити велику роботу по розчищенню ходу в печеру. За 4 години вони винесли близько 300 відер намулу та глини. Адже від часу відкриття печери “Оптимістичної” та протягом понад 50 років дослідження існує проблема замулення, затоплення та зсуву грунту привходової частини. Роботи по розчищеню печери проводяться постійно як самими спелеологами Львівського спелеоклубу .«Циклоп» так і великими експедиціями. Будь-яка допомога печері вітається. Керівник спелеоклубу «Циклоп» Наталя Юдіна» висловлює подяку учасникам за участь у такій еко акції і запрошує долучатися не байдужих людей до збереження підземних туристичних скарбів Тернопільщини.
Після еко акції спелеологи провели екскурсію печерою Оптимістична для всіх учасників.

Довідково
Печера Оптимістична — гіпсова печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Печера горизонтальна, лабіринтового типу, закладена в 20—25-метровій товщі гіпсів на глибині 60—80 метрів. Печера занесена до Книги рекордів Гінесса, як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга (після Флінт-Рідж-Мамонтової у США) за довжиною серед печер світу. Сумарна картографована довжина її ходів становить понад 250 км. Нещодавно у печері відкрили підземні озера. Одне з них Мікрон є найбільшим в Україні підземним озером.” Історія відкриття печери подібне на казку. Придністровське Поділля, багате печерами, давно приваблювало дослідників. В 1965 році львівські спелеологи з новоствореного клубу «Циклоп» проводили топографічну зйомку печери «Вітрова» біля села Королівка Борщівського району, коли місцеві хлопчики показали на струмок, розташований неподалік, який іде під землю. У той раз розкопати нічого не вдалося, але повернувшись через рік, дослідники відкрили та обстежили близько 400 м печери. Подальше дослідження перетворило її в найдовшу печеру тодішнього Радянського Союзу. Печеру назвали Оптимістичною, оскільки скептично налаштовані колеги прозвали львів’ян «оптимістами». Відтоді почалося регулярне розвідування, першопроходження і картування печери експедиціями Львівського спелеоклубу «Циклоп». Печера Оптимістична - 52 роки дослідження, проведена 271 експедиція , відкрито 23 райони, 262 кілометри закартовано. За офіційними списками, які опрацьовані на сьогодні, в печері Оптимістична працювали більш ніж 2000 осіб. Не кожна печера в Україні може пишатися такою кількістю дослідників. Тож печера чекає своїх майбутніх дослідників.

Трьохденний туристичний форум Тернопілля – 2018 відбувся з 22 по 24 листопада. Перший день проходив у Тернополі, другий у Чорткові, третій - ТК «Мішин-Сіті», що в Заліщиках.
На туристичний форум зїхалися гості з усієї України. Захід спрямований розвивати та популяризувати туризм на Тернопільщині. До участі у форумі запрошені представники державних органів, обєднаний територіальних громад, місцевих органів самоврядування, навчальних закладів. У виступах спікерів розглядалися важливі питання , які особливо є важливими для розвитку територій.
- Ми поділили програму форуму на 3 дні, щоб була можливість розказати, і показати нашим гостям увесь потенціал туристичної Тернопільщини , - розповідає начальник відділу туризму облдержадміністрації Ростислав Яцків.
- У перший день було обговорення актуальних питань з найвідомішими практиками та оцінювання можливостей власного розвитку, а в наступні 2 дні відбувся огляд туристичних обєктів.
- Розпочали Туристичний форум Тернопілля з дискусійних панелей «Брендування територій», «Контроль екскурсійної діяльності як основа національної безпеки». Про просування турпослуг в інтернеті доповідали представники Асоціації незалежних блогерів України. Наступні два дні майданчиком форуму стали міста Чортків і Заліщики. Тут увагу зосередили на подієвому туризмі, де йшлося про помилки та пошук партнерів у проведенні заходів. Говорили також про організацію та створення власного туристичного бізнесу. Розглянули й джерела фінансування турпроектів. Прикметно, що своїм досвідом у цих справах ділилися чимало практиків.
- Окрім виступів і дискусій, учасники форуму, звісно ж, мали змогу оглянути деякі туристичні об’єкти краю, як-от: замки в Микулинцях і Теребовлі, архітектурний центр Чорткова, печеру Вертеба, жертовний камінь і печерний храм у с. Монастирок Борщівського району, помилуватися панорамою м. Заліщики. У Тернополі на них чекав музей ретроавтомобілів. Під завісу форуму обговорили ще тему правильного контенту та його просування у соціальних мережах.
-
- За словами начальника відділу туризму облдержадміністрації Ростислава Яцківа, такий форум на Тернопіллі мають намір організовувати щорічно. Сподіваються, що вже наступного року він матиме статус міжнародного. Почати ж новий рік планують з відкриття туристичного сезону. За доброю традицією, цей захід відбудеться в Борщівському районі під час народного карнавалу — святкування Маланки.

У Києві 27 жовтня в Міжнародному виставковому центрі відбулися урочисті заходи з нагоди 20-річчя створення Тернопільського земляцтва «Тернопілля». Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, гості та учасники заходу мали можливість поспілкуватися та переглянути презентації туристичного, культурного, економічного та інвестиційного потенціалів Тернопільської області. Окрасою заходу стала презентація туристичного, культурного та промислового потенціалу області. Святкову атмосферу землякам створили народні, заслужені артисти та виконавці: гурт "Тріода", Наталія Бучинська, Степан Галябарда, Надія Кулик та інші.  Земляцтво «Тернопілля» створили у перші роки незалежності. Його ідейним натхненником та ініціатором став народний депутат Верховної Ради України першого скликання Левко Горохівський. «Сьогодні земляцтво допомагає у наданні гуманітарної і волонтерської допомоги ветеранам війни і праці, захисникам Вітчизни, інвалідам, допомагає коштами на лікування важкохворих, проводить навчання та оздоровлення дітей-сиріт, сприяє науковій, культурній та самодіяльній творчості тощо. А зараз готується угода щодо поглиблення та активізації співпраці облдержадміністрації, обласної ради та земляцтва «Тернопілля», – зазначив під час виступу на заході голова ТОДА Степан Барна. Він також побажав тернопільському земляцтву успіхів в усіх починаннях, плідної роботи, нових цікавих ідей та проектів.

 

WORLD TRAVEL SHOW 2018

     З 19 по 21 жовтня у Варшаві відбулася одна з найбільших міжнародних туристичних виставок Європи «World Travel Show 2018». У туристичному ярмарку взяли участь 502 учасники, з них 206 іноземних учасників, 92 572 м² виставкової площі, 4 виставкові зали, 300 журналістів.Тернопільщину на ній уже втретє презентує відділ туризму ТОДА. Участь Тернопільської області у такому важливому виставковому заході, можлива за умови міжнародних домовленостей та підписаних угод, а також завдяки співпраці багатьох структур області та міста. Україну на World Travel Show представляли також Луцький та Одеський регіони. World Travel Show об'єднує компанії та туристичні офіси, які презентують різноманітні туристичні напрямки. Цього року на виставці представлені: Сполучені Штати Америки, Великобританія, Португалія, Казахстан, Шрі-Ланка, Саксонія, Чеська Республіка, Албанія, Кіпр, Венесуела, Білорусь, Панамa, Мексика та інші країни світу.
На стенді ми презентували  матеріали ТІЦ м. ТЕРНОПІЛЬ, база відпочинку "Над Стрипою", санаторій "Медобори", Туристична Асоціація Тернопілля, НПП "Кременецькі гори", музей "Ретро-кортеж" , а також поліграфічні матеріали відділу туризму облдержадміністрації. Широкий спектр роздаткових матеріалів знайомить відвідувачів з туристичними родзинками області, пропонує туристичні продукти, представляє нові туристичні атракції та розповідає про цікаві заходи.
     Дуже багато відвідувачів приходили щоб згадати місця відвідуванні ними раніше: Кременець, Збараж, Бережани, Чортків, Бучач і файне місто Тернопіль. Для них справжнім здивуванням було дізнатися про інші наші архітектурні та природні пам'ятки, а це можливість запросити нових туристів у гості на Тернопілля. Для плідної співпраці дуже важливо заповнювати виставкову площу учасниками бізнесу, які зможуть якісно розповісти про свій турпродукт та обумовити усі правила співпраці. Ми можемо отримати якісного і багатого туриста тільки якістю послуг, розпочинаючи від презентації і завершуючи організацією його відпочинку
     Надзвичайною прикрасою стенду Тернопільської області є музичний гурт "Любисток" із м.Кременець. Справжній український фолькльор звучав чарівною і збирав багато слухачів.

Унікальна інтерактивна туристична карта Тернопільської області відтепер доступна для кожного мандрівника, який завітає у наш гостинний край. Її особливість – мультимовність, яку Тернопільщина першою запровадила в Україні. Тому туристи з легкістю можуть дізнатися інформацію одразу на кількох мовах: українській, англійській, польській та російській. Також в планах найближчим часом додати ще одну мову – китайську.

Презентували новостворену карту сьогодні, 27 вересня, у Міжнародний день туризму. На ній доступно розповідається про 105 найбільших визначних туристичних об’єктів області, перелік яких буде доповнюватися.

Для зручності мандрівників карта поділена на райони та упорядкована за категоріями. Тому туристи з легкістю зможуть знайти замки, палаци, ратуші, сакральні пам’ятки, ікони, ботанічні сади, дендропарки, гори, водоспади, геологічні пам’ятки, музеї та фестивалі.

За словами голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, інтерактивна карта області допоможе мандрівникам якнайкраще ознайомитися з туристичними «родзинками» та сприятиме популяризації визначних місць, збільшенню кількості туристів.

Переглянути карту можна за посиланням: https://www.arcgis.com/apps/View/index.html

На Тернопільщині підбили підсумки щорічного обласного конкурс ,,7 чудес Тернопілля”, організованого відділом туризму обласної державної адміністрації. Конкурс проводився, щоб виявити й популяризувати визначні території, унікальні та цікаві історичні, природні, культурні, архітектурні об’єкти, розташовані на території області. Переможців оголосили під час урочистостей з нагоди відзначення в області Всесвітнього дня туризму й Дня туризму в Україні.

Переможцями конкурсу ,,7 чудес Тернопілля” – 2018’’ визначені:

У номінації ,,Архітектурна цінність’’:

БУЧАЦЬКА РАТУША (відзнаку отримує голова Бучацької райдержадміністрації);

ВИШНІВЕЦЬКИЙ ПАЛАЦ (відзнаку отримує представник Національний заповідник «Замки Тернопілля»);

У номінації ..Природна цінність’’:

,,СКЕЛІ СЛОВАЦЬКОГО” ;

ПЕЧЕРА ,,ОПТИМІСТИЧНА”;

РЕГІОНАЛЬНИЙ ЛАНДШАФТНИЙ ПАРК ,,ЗАГРЕБЕЛЛЯ”;

У номінації ..Культурна цінність’’:

ЕТНОГАЛЕРЕЯ ,,СПАДОК” ;

,,БОРЩІВСЬКА ВИШИВАНКА”

Військове паломництво до Зарваниці відбувається вже вдесяте. Особливим змістом воно наповнилося з початком війни на Сході країни. Тоді прощі до Марійського духовного центру стали місцем духовного відновлення і внутрішнього порозуміння для учасників АТО та їх родин, вшанування загиблих Героїв. Щороку проща до традиційного формату проведення має своє духовне наповнення, яке визначається цитатою Святого письма і змістом паломницьких заходів. Цьогоріч воїни зі всієї України молилися під гаслом «Дякую Богу, якому служу!».

«Всеукраїнське військове паломництво до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері у 2009 році започаткували на зразок Міжнародного військового паломництва, яке з 1956 року проходить у місті Люрд (Франція). На той час українська військова делегація вже понад десять разів брала участь у заходах в Люрді, куди щорічно приїжджають більше 20 тис. військовослужбовців з 25 країн світу», – розповів голова ОДА Степан Барна.

«Сьогодні ми маємо унікальне місце тут, у Завраниці, де є свій Український Єрусалим, і свій маленький «люрд» для військових», – наголосив він.

Нашу державу та її територіальну цілісність на Сході країни захищають 250 тис. солдат. «Радий, що проща військових об’єднує сьогодні всіх, хто кує перемогу – це волонтери, громадськість, солдати, демобілізовані, військові медики. Вірю в те, що за покровительством Матері Божої Зарваницької ми здобудемо нашу спільну перемогу у молитві за кожного солдата», – зазначив голова ОДА.
Відділ туризму також взяв участь у військовій прощі яка відбулася 22-23 вересня і представив туристичний потенціал області на даному заході. Особлива увага до нашого стенду була з боку волонтерів, які цікавилися туристичними родзинками нашого краю, адже вони організовують для військових реабілітаційні екскурсійні поїздки.

У рамках відзначення Дня туризму в області 20 вересня 2018 року відділ туризму спільно з управлінням освіти облдержадміністрації на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму провели круглий стіл з питань підготовки фахівців для сфери гостинності Тернопільщини.
Мета заходу: узгодити напрями удосконалення освітнього процесу у закладах вищої та професійної освіти області у відповідності до вимог і потреб регіонального та місцевих туристичних ринків.
У заході взяли участь представники 8 закладів професійної та 6 закладів вищої освіти, які готують фахівців для сфери гостинності, а також туроператори, готельєри та ресторатори. В області щорічно випускається 225 кваліфікованих робітники та 150 фахівців для цієї галузі. Освіту здобувають за інтегрованими професіями і спеціальностями, що дає змогу бути мобільним, швидко орієнтуватися в інноваціях виробництва та якісно виконувати професійні обов’язки.
Станом на 01.09.2018 року в області діє понад 90 закладів розміщення. Десятки мільйонів гривень внутрішніх інвестицій залучаються у модернізацію існуючих об’єктів туристичної інфраструктури у Бучацькому, Гусятинському, Зборівському, Кременецькому, Чортківському районах, а особливо у місті Тернополі у рамках реалізації засад державно-приватного партнерства. Збільшується номерний фонд закладів розміщення, відкриваються сучасні заклади харчування, будуються відпочинкові комплекси, об’єкти сервісного обслуговування туристів.
Туристичні послуги надають 28 туроператорів, з яких 5 є туроператорами внутрішнього в’їзного туризму та понад 100 турагентів.
З вітальним словом на круглому столі виступила заступник голови обласної державної адміністрації С.Т.Беспоповцева, яка зазначила, що розвиток туристично-рекреаційної сфери є однією із стратегічних цілей у рамках реалізації Стратегії розвитку Тернопільської області на період до 2020 року. Становлення внутрішнього і в’їзного туризму є надзвичайно важливим завданням, вирішення якого має перспективи стати важливим чинником соціально-економічного розвитку області. Також у заході взяла участь Ольга Хома, начальник управління освіти та науки Тернопільської ОДА, вона розповіла про тристоронню співпрацю :навчальний заклад, готельно-ресторанний бізнес і туроператори. Така співпраця повинна бути систематичною для найкращого розвитку сфери гостинності у нашій області.
Директор Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму Грушко Г.Є. виступила з презентація освітнього закладу.
Модератором секції на тему «Про підготовку фахівців для туристичної сфери, готельного та ресторанного бізнесу у закладах вищої та професійної освіти області» виступила начальник відділу професійної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Моравська Н.С. Представники освітніх закладів поділилися досвідом підготовки спеціалістів. Було зазначено, що однією з головних причин недостатньої ефективності роботи сфери туристичного обслуговування, що знижує конкурентоспроможність регіону щодо розвитку індустрії туризму є відсутність базової професійної підготовки кадрів у переважної більшості суб’єктів підприємницької туристичної діяльності або ж залучення у цю діяльність фахівців з інших галузей без проходження ними відповідної перекваліфікації.
Друга секція була присвячена темі проблем забезпечення закладів сфери гостинності області (туристичних фірм, готелів, ресторанів) кваліфікованими спеціалістами. Її модерував начальник відділу туризму облдержадміністрації Яцків Р.І., який відмітив, що об’єктивно аналізуючи ситуацію, розуміємо, що рівень обслуговування клієнтів не завжди відповідає сучасним вимогам.
Представники бізнесу зазначали, що у туристичній сфері регіону відчувається дефіцит кваліфікованих кадрів, а саме:
- фахівців за спеціальностями туристичного супроводу, які мають необхідну спеціалізовану підготовку та відповідне тематичне професійне спрямування (спелео-, водний або піший туризм);
- професійних кадрів для готельно-ресторанного обслуговування (адміністратори, покоївки, кухарі, офіціанти, бармени та ін.);
- кваліфікованих груповодів (гідів) та екскурсоводів (особливо зі знанням іноземних мов).
Під час круглого столу були досягнути домовленості щодо налагодження взаємовигідних партнерських відносин між туроператорами, представниками готельного і ресторанного бізнесу та закладами вищої і професійної освіти для підготовки фахівців відповідно до сучасних європейських вимог. Адже саме це є однією із запорук становлення Тернопілля як привабливого туристичного центру.
Завершився круглий стіл дефіле учнівського народного театру моди «Феєрія краси».

Сторінка 1 із 8