Життя

На виконання Програми розвитку туризму Тернопільської області на 2016-2020 роки в частині впорядкування об’єктів історичної спадщини області, заходів з відзначення в області Дня туризму 12 вересня 2018 року проведено екологічну акцію на території замку в смт. Залізці Зборівського району.
Організатор заходу – відділ туризму облдержадміністрації за участі заступника голови облдержадміністрації Світлани Беспоповцевої , учнів Галицького коледжу ім. В. Чорновола, які навчаються на спеціальності «Туристичне обслуговування». Загальна кількість учасників акції 20 осіб.
Зборівська райдержадміністрація надала організаційне сприяння у проведенні акції.
Ми закликаємо усі громади області активно працювати над оптимізацію своїх можливостей щодо облаштування туристичних об'єктів. Туриста цікавлять місця із цікавою історією та легким доступом. Скільки фінансових надходжень отримає громада, залежить від самої громади, від вміння зацікавити подорожуючих чим довше залишатися у населеному пункті.
Окрема подяка Світлана Добровольська

Два свята у один день.
У неділю 29 липня 2018 року Скалатська громада святкує день міста а також "Свято замку". Урочисті заходи об'єдналися на одній території - у Скалатському замку.
Усі гості міста а також і самі скалатчани з радістю завітали на святкування адже для них працює багато різних атракцій: розважальні, дитячі, музикальна на великій сцені а також красиве містечко від майстрів народних промислів.
Долучився до свята і відділ туризму облдержадміністрації. Розташована на території замку інформаційна стійка для усіх охочих пропонувала різноманітну друковану інформаційну продукцію. Найактивніше роздавали матеріали про фестивалі в області, зокрема про фестиваль "Дзвони лемківщини", який відбудеться вже за тиждень з 3 по 5 серпня.
Гарне свято для гарних людей.

У понеділок 25 червня 2018 року в національному природному парку «Кременецькі гори» відбулося чергове засідання науково-технічної ради. Відділ туризму ТОДА також взяв участь у цьому заході.
У порядку денному учасники НТР, запрошені, розглянули питання про підсумки підрозділів Парку за І півріччя (доповів директор Штогрин М. О.);
про організацію науково-дослідних робіт та польових досліджень (Штогун А. О.), про організацію роботи з питань туризму та проведень екскурсій на території Парку (Тимошенко О. Л.); про виконання завдань Проекту організації території НПП «Кременецькі гори» (Курницький В. І.);
про облаштування нових та підтримання в належному стані існуючих еколого-туристичних та велосипедних маршрутів, інформаційних знаків на території Парку (Шовкопляс Ф. М., Русняк Ю. В.);
стан лісів території Парку (Васірук А. М., Мельник І. О., Ляшук І. С.);
Різне
По закінченню НТР відбулося відкриття еколого-туристичного маршруту «До скель Словацького».

Протягом трьох днів з 22 по 24 червня 2018 року в рамках прес-туру, Тернопільщиною мандрували журналісти Республіки Польща. Деякі з них вперше завітали до нас на Тернопілля. Програма подорожі була досить насиченою. В перший день вони відвідали такі міста як :
Кременець, побували на об’єктах Кремнецько- Почаївського ДІАЗу, дякуємо Ольга Деревінська, у Вишнівці та Збаражі мандрували об’єктами Національний заповідник "Замки Тернопілля" та пройшлися набережною Тернополя. Де мали змогу заглянути у замки та палаци. Наступного дня вирушили у старовинний Чортків, прогулялися історичною частиною міста, зайшли у костел святого Станіслава, який дуже їх вразив. Зустрілися із мером міста Volodymyr Shmatko Після обіду в Єжи Чартковський вирушили до Бучача. Пройшлися старенькими вуличками, центром міста, заглянули у ратушу, піднялися до руїн замку. Далі свою подорож продовжили у Язлівецький монастир сестер-непорочниць. Третій день минув швидко, проте активно, адже подорожували містом Заліщики , Джуринським водоспадом, Днестровский Каньон разом з КП «Заліщицьке туристичне бюро» та його директором Віктор Кучер. Наші польські колеги кажуть, що їм сподобалася подорож, бо навіть не дивлячись на дощ змогли все побачити та отримали багато позитивних емоцій. Прес-тур було організовано відділом туризму ТОДА.
Від журналістів очікуємо цікавої інформації у польських ЗМІ, а також промоційних відеоматеріалів про наші туристичні об'єкти. Варто додати, що про Тернопільську область та наші туристичні родзинки вже пишуть, зокрема у виданні Республіки Польща «Польща та Україна», де про Україну пишуть польською мовою, а про Польщу українською, більше інформації про цей журнал за посиланням www.natemat.com.pl
Завдяки нашій тісній співпраці з сусідньою країною, сподіваємося на збільшення потоку туристів у наш регіон.
Щиро дякуємо нашим надійним партнерам: Pallada Hotel, STONE street cafe, База відпочинку Над Стрипою, ресторану «Слава» та її керівнику Олена Калушка
#ternopilya #newemotions

19 червня с.Устечко у Заліщицького району відбувся навчально-практичний тренінг з активних видів туризму (сплави), організований відділом туризму ТОДА та управлінням ДСНС України в Тернопільській області, за участю Володимира Горона, інструктора кемпу «Білий бізон». Захід проводився в рамка реалізації проекту "Подорожуй безпечно". Його учасниками були студенти, пластуни, журналісти, представники туристичних фірм та громадських організацій – загалом 50 осіб. Програма складалася з теоретичної та практичної частин.
ТЕОРІЯ: - розвиток туризму в Тернопільській області;
- активне літо для активних туристів;
- можливості відпочинку на Дністрі;
- проблематика Дністра.
ПРАКТИКА:
- наявні для використання плавзасоби та їх правильне використання;
- безпека на воді;
- запобігання нещасним випадкам та перша медична допомога;
- водолазна практика.
Особливу увагу представники ДСНС в області звернули на безпеку та першу допомогу при утоплені дітей, оскільки цьогоріч вже має місце багато летальних випадків. За статистичними даними кількість трагічних випадків з початком туристичного сезону 2018 року перевищила показники за увесь сезон минулого року.
Учасники семінару мали можливість взяти участь у сплаві на спеціалізованих засобах які були представлені на тренінгу, а саме: катамараном, каяком, рафтом. Підчас сплаву, який тривав близько 3 годин була можливість робити фото, відео незабутніх пейзажів Дністровського каньйону . Сплав завершившився поблизу у с.Іване Золоте, де відділ туризму ТОДА разом з НПП «Дністровський каньйон » планує облаштувати стоянку для комфортного перебування та відпочинку туристів під час сплавів.
Висловлюємо вдячність інструкторам, водалазам, рятувальникам, які блискуче провели семінар учасникам, сподіваємося ви почерпнули для себе багато нового і цікавого. Подорожуйте безпечно!

     24 травня 2018 року, у рамках Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина INVEST-2018», однією з найвідвідуваніших стала спеціалізована секція «Туризм – перспективи розвитку». Кількість учасників склала понад 50 осіб (члени делегації Таурагського повіту Литва, Люблінського воєводства Польщі, бізнесмени, науковці, фахівці та міжнародні експерти, представники громадських організацій та туристичного бізнесу, органів державної влади, органів місцевого самоврядування).
     Модератором заходу був радник голови Тернопільської ОДА Назар Яворський представив презентацію «TERNOPIL’YA: new emotions», ознайомивши присутніх з інвестиційною складовою туристично-рекреаційної галузі області та запросив вітчизняних та іноземних інвесторів вкладати кошти у розбудову індустрії гостинності Тернопільщини.
     Сергій Підмогильний, координатор розвитку мережі Зелених шляхів (Greenways) Української асоціації активного та екологічного туризму представив інвестиційні пропозиції у рамках Стратегії розвитку Тернопільського Придністер’я.
     Особливий інтерес становили презентації проектів із створення масштабних об’єктів туристичної інфраструктури, запропоновані представниками системного бізнесу краю. Насамперед, це:
- «Готельно-спортивний комплекс «ГОРОДОК» у с. Городок Заліщицького району (Іван Марущак – керівник проекту);
- «Кінноспортивний комплекс «БАЙКОВ» у с. Байківці поблизу Тернополя (Олександр Твердохліб – засновник кінноспортивного комплексу);
- Соціальний проект придорожньої туристичної інфраструктури «Restarea» у Монастириському районі (Любомир Сагаль – співзасновник компанії «ТМШвейків»).
     Влодзімеж Щурек, директор українського офісу Польської Туристичної Організаціі. поділився досвідом Свєнтокшиньского воєводства щодо інвестиційної діяльності в галузі туризму та розвитку туристичного бізнесу. Він продемонстрував, як туризм може стати основою регіонального розвитку. Колись депресивна територія Польщі сільська гміна Балтув завдяки ініціативі місцевих ентузіастів перетворилася за 15 років на один з найпопулярніших туристичних центрів з річною відвідуваністю біля 500 тис. осіб.
     Анджей Василевський, начальник відділу туризму та департаменту промоції і туризму Адміністрації Маршалка Люблінського воєводства Республіки Польща поділився досвідом Люблінського воєводства у розбудові інфраструктурних проектів та конкурентних туристичних об’єктів.
     Ростислав Яцків, виконувач обов’язків начальника відділу туризму облдержадміністрації. представив конкретні пропозиції (4 земельні ділянки) під реалізацію інвестиційних проектів у сфері туризму і рекреації Тернопільщини:
- с.Нирків Заліщицького району Cхема планування рекреаційної зони в урочищі «Червоногород»;
- землі загального користування Завалівської сільської ради Підгаєцького району;
- Земельні ділянки у Збаражі і Чорткові під будівництво готельних комплексів.
     Інна Ткаченко - в.о директора КП ТОР "Видавництво «Рада» розповіла про комунальні установи Тернопільської обласної ради та їхню роль у розвитку туристичного потенціалу Тернопільщини.

Туристичний актив Тернопільщини 27 березня в інформагентстві Укрінформ розповів київським журналістам про 7 причин, чому варто відвідати Тернопілля у 2018 році.

Дністровський каньйон, середньовічні фортеці та замки, гастротуризм, музичні фестивалі, а також цікаві атракції - все це чекає на туристів. Зокрема, місто Теребовля представило цікавий проект майстер-класів для туристів, а також екскурсію на унікальний віадук
Тема презентації  "7 причин відвідати Тернопілля у 2018 році", доповідач Назар Яворський начальник відділу туризму Тернопільської ОДА. Якими будуть нові проекти і туристичні маршрути 2018 року на Тернопіллі?
Файне місто - Тернопіль, доповідач Тарас Ковальчук директор ТІЦ.
Сергій Підмогильний розповів про проект облаштування туристичної інфраструктури на Дністровському каньойні, а голова Туристичної Асоціації Тернопілля Наталка Волощук представила цікавий проект, пов"язаний зі знаменитим скульптором Іваном Пінзелем.

 Все буде туризм ???

 

 

01.03.2018 в рамках виконання основних заходів Тернопільської обласної державної адміністрації, відділ туризму ОДА взяв участь у робочій поїздці в Бережанський район. Метою поїздки було обговорення питань про представлення туристичних пропозицій Бережанщини на виставкових заходах у 2018 році. Представник відділу відвідали популярні туристичні об'єкти : Бережанський районний краєзнавчий музей, літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого, державний історико-архітектурний заповідник. З головним спеціалістом відділу туризму Бережанської РДА Соколовською Аллою, обговорили спільні проекти літнього туристичного сезону 2018 року. Також мали можливість оглянути новий готельно-ресторанний комплекс «MED-ok»., який недавно відкрився на трасі Тернопіль- Стрий. Приємно, що туристична інфраструктура Бережанщини поповнилася новим об'єктом гостинності.